Draugiem
Facebook
Youtube
Youtube

Vai piedalīsies Atvērtajās Durvju Dienās
5. un 6. Augustā?

Lai uzzinātu vairāk, spied šeit.

Jā, piedalos katru gadu.
Jā, piedalīšos pirmoreiz.
Nē. Vēlos, bet netieku.
Nē. Neinteresē.
Kas tās tādas?
SIA "Kokaudzētava Baltezers" Tālr.: 67996370 E-pasts: baltezers@baltezers.lv

Īsais kurss - Viršaugu audzēšana

KAD stādīt? Viršaugus var stādīt no aprīļa līdz pat vēlam rudenim, tomēr, stādot augustā un septembrī, tie uzreiz bagātīgi atalgos ar krāšņu ziedēšanu. Kompakts un blīvs sakņu kamols konteinerstādiem ļauj ātri iesakņoties.

KUR stādīt un kā mēslot? Virši ir izteikti saulmīļi un lieliski papildinās skuju kokaugu grupas. Ērikas labprāt augs arī pusēnā. Viršaugu dzeltenās un oranžās nokrāsas lapojums būs košāks un intensīvāks saulainā augšanas vietā. Vidēji auglīga augsne ar skābu reakciju (pH 4,5-5,5) un mērena laistīšana, tomēr rūpīgi uzmanot, lai augi neiekalst – tās ir galvenās viršu prasības. Tā kā virši ir jūtīgi pret barības vielu koncentrāciju, stādīšanai vēlams izmantot specializētos substrātus ar skābu reakciju, kas piemēroti rododendriem. Ja viršu stādīšanai izmanto kompostu, tam ieteicams pievienot gan skābu kūdru, kas nodrošina piemērotu augsnes reakciju un piesaista mitrumu, gan priežu mizu mulču, kas nodrošinātu substrāta labāku gaisa caurlaidību. Viršiem piemērota labi drenēta augšanas vieta, kur ilgstoši nekrājas lietus un kūstoša sniega ūdeņi, vēlams izvēlēties atklātu, labi ventilētu vietu un nepieļaut augu rasināšanu. Ieteicama papildmēslošana 2-3 reizes sezonā ar lēniedarbīgu granulētu vai ūdenī šķīstošu minerālmēslojumu, kas paredzēts skābu augsnes reakciju mīlošiem augiem.

Kā apgriezt?

Apgriešanai ir ļoti liela nozīme skaista, kompakta viršauga veidošanā

  • Viršus veido pavasarī, aprīļa beigās - maija sākumā, nogriežot noziedējušos ziedus. Ziemā viršu ziedkopas var būt skaista rota mierā dusošajam dārzam.
  • Ērikas apgriež pavasarī pēc ziedēšanas, lai gadu gaitā tās spētu izveidot kompaktu, spilvenveidīgu krūmiņu. Nogriež pusi līdz divas trešdaļas noziedējušo ziedu.
   
 
Izstrādātājs: MediaWEB